Promosyon Ürünlerinde Baskı Teknikleri

Tampon Baskı

Tampon baskı, plastik, cam, seramik, metal, silikon veya ahşap malzemelere uygulanabilen bir işlemdir. Logonuz,  silikon ped vasıtasıyla ürüne transfer edilir. Görüntüyü ürüne aktarırken, silikon ped, görüntüyü bozmadan ürünün şeklini alır. En yaygın baskı yöntemidir.

Lazer Baskı

Başta metal yüzeyler olmak üzere, ahşap, cam, deri ve pleksiglass ürünlere lazer ışığı yansıtılarak yapılan iz bırakma işlemidir. Bu iz bırakma işlemi malzemenin mukavemetine göre markalama veya kısmi oyma şeklinde olmaktadır.

Serigraf Baskı

Mürekkebin, kalıbın delik (görüntülü) kısımlarından baskı altı malzemesi üzerine aktarıldığı baskı tekniğidir. Sistemin en önemli özelliği, diğer baskı teknikleriyle basılamayan ya da çok zor basılan değişik malzemeler cam, porselen, metal, taş, kumaş) üzerine baskı yapabilmesidir.

UV Baskı

UV (ultraviole) baskı tekniği, güneş ışığına dayanıklılığı ile baskı çalışmalarının kurumasını kısıtlamak amacı ile kurutma süresini 1 sn.’den daha az süreye inmesi ve bununla birlikte boya özelliğinden dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenlerin ortadan kalkmasını sağlar. UV Baskı sistemi ile gerçekleştirilen baskı malzemesi su gibi maddelerden etkilenmezler, ofset baskı ile basılan malzemelere göre daha dayanıklıdırlar.

Kabartma

Kalıplar, logolarınızın şeklinde metalden yapılmıştır. Ürün makineye yerleştirilir, ısı ve basınç itmesi ile malzemeyi istediğiniz baskıya dönüştürür.